Múzeumi kommunikáció az oktatás szolgálatában

2014. május 27-június 20.

Indulási időpont: 2014. május 27.

Képzés időtartama: 60 óra ( 2 x 4 nap)

Képzési hetek megoszlása:

2014. május 27 – 30.

2014. június 17 – 20.

Képzés helyszíne: Szabadtéri Néprajzi Múzeum - Múzeumi Oktatási és Képzési Központ, Csilléry Klára Oktatóközpont (2000 Szentendre, Sztaravodai út)

A képzés célcsoportja: múzeumi és kulturális szakemberek

A képzés célja:

hallgatóink rendelkezzenek azzal a kompetenciával, melynek segítségével, új, korszerű múzeumi kommunikációt alakíthatnak ki. A tanfolyam során megismerkednek a korszerű kommunikációs eszközök használatával a gyakorlatban – különös tekintettel a múzeumok egyik célcsoportjaira, a gyerekekre és diákokra. A kulturális szakemberképzés során a hallgatók nemcsak elméleti megközelítésben foglalkoznak a múzeumi kommunikációval, de gyakorlati tanácsokat is kapnak a tervezéséhez, megvalósításához és értékeléséhez.

Tematika:

• A kiállítás, mint a múzeum legfontosabb kommunikációs eszköze.
  • A múzeumi tárgyak jelentősége, üzenete.
  • A múzeum kommunikációs, illetve információs rendszere.
  • A kiállítások hatékony kommunikációjának megvalósítása.
  • Látogatói elégedettségvizsgálat és hatáselemzés szükségessége és célja.
  • Public relations és szerepe a múzeumok életében.
  • A múzeum és társadalmi környezetének kommunikációja. Múzeum és iskola kommunikációja.
  • A tájékoztatás speciális formái – a kommunikáció "akadálymentesítése".
  • Múzeumi kiadványtípusok, arculat kialakítása. Kiadványok.
  • Kiállítások, kiadványok szövege, nyelvezete.
  • Kiadványok szerkesztése, kivitelezése, terjesztése.
  • Média és múzeum kapcsolata, sajtóanyagok összeállítása és sajtótájékoztató szervezése.
  • Múzeumi honlapok, gyermekhonlapok. Honlap szerkesztése, karbantartása, szerzői jogdíjak kérdése.
  • A múzeumi bolt és áruválasztéka.
  • A frontszemélyzet és a kommunikáció.
  • Múzeumi kommunikációs terv készítése.

Jelentkezés módja:

A jelentkezéshez szükséges dokumentumok innen tölthetőek le.

A jelentkezést Elsik Edina oktatási referens részére kérjük megküldeni e-mailben WORD formátumban, és postán is (!). Csak a hiánytalan, a kiírásnak mindenben megfelelő jelentkezéseket tudjuk elfogadni. A jelentkezési dokumentáció elküldése nem jelent automatikus felvételt a képzésre.

Jelentkezési határidő: 2014. május 5.

Jelentkezési e-mail cím: elsik.edina@sznm.hu

Postai cím:

Szabadtéri Néprajzi Múzeum

Múzeumi Oktatási és Képzési Központ

2001 Szentendre, Pf.: 63

Részvételi díj: 108 000 Ft/fő

Részvételi díj részletezve:

1. képzés díja: 95 728 Ft/ fő (tárgyi adómentes), amely tartalmazza:

• a képzés díját
  • a nyomtatott segédanyagokat
  • a képzés sikeres elvégzését igazoló tanúsítványt.

2. étkezés költsége (ebéd): bruttó 12 272 Ft / fő / 8 nap: azaz 1208 Ft/ fő / nap+27% áfa

Étkezés igénybevétele esetén a részvételi díj összegét a képzési díj és az étkezés költségei együttesen alkotják. Az étkezés igénybevételét minden esetben javasoljuk a jelentkezőknek, mivel a legközelebbi étkezési lehetőség kb. 4 km-re található a Múzeumtól.

A képzéssel kapcsolatban érdeklődni lehet Elsik Edina oktatási referensnél elsik.edina@sznm.hu.

Oktatóink:

Bánki Zsolt István

Bárd Edit

Bereczki Ibolya

Berényi Mariann

Csesznák Éva

Erlitz János

Hemrik László

Káldy Mária

Nagy Magdolna

Paálné Patkó Györgyi

Pató Mária

Sári Zsolt

Vasáros Zsolt

Vásárhelyi Tamás

Victor András

Képzésünk nem a „Múzeumok Mindenkinek” Program – Múzeumok oktatási-képzési szerepének erősítése – Központi módszertani fejlesztés (TÁMOP-3.2.8/A-08-2008-0002) kiemelt projekt keretén belül valósul meg.