Művészetpedagógiai Konferencia

ÉLNI A KULTÚRÁT – JÁTÉK, MŰVÉSZETI NEVELÉS ÉS TUDOMÁNY
ÉLNI A KULTÚRÁT – JÁTÉK, MŰVÉSZETI NEVELÉS ÉS TUDOMÁNY
2019. November 26-27-28
2+1 nap a kulturális digitalizáció jegyében
külföldi és magyar előadókkal, cégekkel.
Tisztelt Partnerünk!
Az esemény fő támogatójaként szeretettel meghívjuk a MuseumDigit 2019 konferenciára és szakmai workshopra 2019. November 26-27-28-án, a Magyar Nemzeti Múzeum Dísztermébe.
2019-ben immár tizenegyedik alkalommal rendezi meg a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási Módszertani Központ az Országos Múzeumpedagógiai Konferenciát.
Az esemény társszervezője idén stílszerűen a Szent István király Múzeum – Hetedhét Játékmúzeum lesz Székesfehérváron. Az intézményben látható Réber László-kiállítása nyerte idén Az év kiállítása címet.
„Ezt is a háború hozta…”
A Múzeumok Őszi Fesztiváljának 2006 óta az Országos Múzeumpedagógiai Évnyitó a nyitórendezvénye, melyen minden évben átadásra kerülnek a Múzeumpedagógiai Nívódíjak. 2019-ban pedig már negyedik alkalommal veheti át egy arra érdemes szakember a Szabadtéri Néprajzi Múzeum által alapított Múzeumpedagógiai Életműdíjat. A sajtótájékoztatóval egybekötött sajtónyilvános szakmai eseményt ezúttal 2019. szeptember 23-án, Szentendrén, a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban rendezi meg a Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ.
Megújult a Múzeumkert! A 24. Múzeumok Majálisán több mint száz múzeum és kiállítóhely veszi birtokba a kertet és a múzeum klasszicista épületét. 2019. május 18-án és 19-én a Nemzeti Múzeum ismét büszke házigazdája a majálisnak: színes programokkal, koncertekkel, kézművesvásárral, fesztiválhangulattal várja a családokat, érdeklődőket.
"Értékeld a látogatót!
Természeti és kulturális örökséggel foglalkozók szakmai fórum"
"Kit nevezhetünk látogatónak? Létezik-e olyan, hogy “átlagos látogató”? Ki jön el, ki nem jön el a helyszínünkre, ki mit gondol az általunk tervezett tanösvényről, kiállításról, túráról, pedagógiai programról és ki mit visz magával? Egyáltalán miért fontos ezt tudni?
"A tudományos-szakmai kiadványsorozat arculatának megújítására 2017-ben a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) szakértői közreműködésével került sor. Az arculati megújulás kezdeményezői German Kinga és Ruttkay Zsófia, a MOME egyetemi docensei voltak. A MOME hallgatója, Takács Benedek által tervezett új arculattal elsőként a sorozat 12. kötete jelent meg Digitális múzeum címmel. A kurrensnek számító téma magától értődően igényelte az arculati megújulást. A 12.
A rendezvényen a projektgazda Szabadtéri Néprajzi Múzeum és konzorciumi partnerei: az Országos Széchényi Könyvtár és az NMI Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Kft. részvételével áttekinti a kulturális közösségfejlesztés módszereit és eddigi eredményeit. A konferenciára meghívott hazai kulturális intézmények, civil szervezetek és projektek képviselői saját közösségfejlesztő tevékenységüket és eredményeiket mutatják be. A konferencián lehetőség nyílik módszertani műhelymunkára is a fejlesztők együttműködésével.
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Júniusban, Rigában a Lativa National Museum of Art és az Art Academy of Lativa együttműködésével kerül megrendezésre az év egyik legnagyobb kulturális konferenciája. A három napos konferencia során 40 előadás, 20 beszélgetés és 3 workshopot illetve 30 kezdeményezés kerül bemutatásra. Néhány résztvevő: Australian Centre for the Moving Image (AU) Tate (UK), Louvre Museum (FR), Andy Warhol Museum (US), Helsinki City Museum (FI),Jewish Museum Frankfurt (DE), Van Gogh Museum in Amsterdam (NL ), Women’s Museum in Denmark (DK)
„A képzőművészet-oktatás jelene és jövője”
Konferencia és Műhely
2017. május 12. péntek
14:00 Regisztráció
14.30 Megnyitó beszéd: Nagy Magdolna, mb. igazgató Szabadtéri Néprajzi Múzeum, Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ
„Képzőművészet az iskolában és a múzeumban”
A Ferenczy Múzeumi Centrum konferenciát szervez a kortárs művészet múzeumpedagógiájának módszertanáról 2016. november 14-én Szentendrén. A konferencia középpontjában a már megvalósult vagy kísérleti fázisban lévő projektek módszertanának bemutatása áll. Olyan szakemberek jelentkezését várjuk, akik múzeumi intézményekben, kereskedelmi galériákban, felsőoktatási intézményekben vagy civil kezdeményezések keretein belül foglalkoznak a kortárs művészet interpretációjával!
A brit múzeumok szövetségének (Museum Association) szervezésében kerül megrendezére Glasgow-ban, Európa egyik legjelentősebb múzeumi rendezvénye. A konfrencia témája bátornak lenni; emberek és a helyek,valamint az egészségügy illetve a jólét. Az előadások mellett számos workshop is várja az érdeklődőket, a következő témákban: kommunikáció szerepe a múzeumban, cenzúra és vita, jóléti partnerség.
A programra már lehet és érdemes regisztrálni!
2016. november 3-4 -én „Történelem, emlékezet múzeumi térben – sorsok a XX. század második felében” címmel immár nyolcadik alkalommal rendezzük meg az Országos Múzeumpedagógiai Konferenciát.
Miért lételem a művészet és a művészeti nevelés az életünkben? Hogyan lehet a játékot a pedagógia szolgálatába állítani? Milyen hatást gyakorol a zene agyunk működésére? Milyen kihívásai vannak korunkban a művészeti nevelésnek? Léteznek- e innovatív módszertani megközelítések a pedagógusok képzésében és gyakorlatában? Vajon a különböző generációk milyen motivációs különbségeket mutatnak? Milyen szerepet vállalnak a pedagógiában a kulturális intézmények? Hogyan segíthet a művészet a kisebbségi és hátrányos helyzetű csoportok társadalmi integrációjában?
Széles merítés
Múzeumi megoldások az értől az óceánig
Az önkéntesmenedzsment kihívások hosszú távon címmel rendez konferenciát a Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria, a Szépművészeti Múzeum Önkéntes Program 10 éves évfordulója alkalmából.
A program szervezésében közreműködő partnerek az Önkéntes Központ Alapítvány és a Szépművészeti Nonprofit Kft.
A Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület Múzeumandragógiai Tagozata az egri Eszterházy Károly Főiskolával közösen 2016. május 25-én rendezi meg jubileumi, ötödik országos konferenciáját.
Jelentkezési határidő 2015. március 25.-ig.
Jelentkezési díj: 5000Ft
A konferencia munkacíme ezúttal: „ÚJ KIHÍVÁSOK A FELNŐTTKORI MÚZEUM – HASZNÁLATBAN”. A következő szekciókban folyik majd a munka:
Az akkreditált továbbképzés célja:
A 21. század elején a technológia térhódítása a múzeumokat is kérdések elé állítja: Mennyiben kell alkalmazkodniuk a megváltozott ismeretszerzési és szabadidős szokásokhoz a kiállítások tervezésekor? A technológia miként járulhat hozzá a múzeum változó szerepének, céljainak betöltéséhez? Milyen legyen az egyedi kiállításokon túlmutató digitális stratégiája egy-egy intézménynek?
A londoni British Museum-ban ingyenes előadásra kerül sor "tanulása tárgyakkal" című témakörben. A konferencia elsősorban arra fókuszál, hogy az objektív tanulás milyen értékekkel jár valamint, hogy a múzeumok miként tudnak a tárgyakon kersztül hatásos tanulást közvetíteni. Továbbá arra is keresik a választa a világ legnagyobb múzeumának dolgozói, hogy miként valósítható meg a múzeum falain kívüli a tárgyakkal történő tanulás az iskolákkal és a felsőoktatással.
Három fontos témakör kerül előtérbe: